Tartışmasız en doğru bilgi kaynağı KURANI KERİM

Kuranı Kerim Allah'ın (c.c.) biz insanlara bildirdiklerinin yazılı olduğu , şimdiye kadar değişmemiş ve bundan sonrada değiştirilemeyecek , doğrudan Allah'ın (c.c.) koruması altında bulunan son kutsal kitaptır.

Okumayı bilen her yaştaki insan Kuranı Kerim mealini ( Türkçesini ) hergün biraz okumalıdır.

Kuranı Kerim okuma konusunda tereddüt yaşamayın.Okusanız da okumasanız da Kuranı Kerim'de yazılanlardan insan zaten sorumludur.

İsterseniz T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kur'an-ı Kerim sayfasını inceleyebilirsiniz.

Sitede bulunan ve TÜRKİYE DİYANET VAKFI'nın hazırlattığı Kuran-ı Kerim mealine ise aşağıdaki şekilerde ulaşabilirsiniz.

  1. Kuranı kerim 1. sayfa
  2. Gruplanmış ayet sayfa adları
  3. Soru listesi
Arapça Kuranı Kerim okuma için Diyanet İşleri Başkanlığının KUR'AN-I KERİM sayfasına bakabilirsiniz.
PDF KURANI KERİM MEALİ

Kuranı Kerim'de arama formu

İnternete bağlı kalmadan istediğiniz zaman Kuranı Kerim meali okumak isterseniz Kuranı Kerim meali mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

Sitede bulunan ayet mealleri TÜRKİYE DİYANET VAKFI sitesinden alınmıştır.Bu meali hazırlayan heyette Prof.Dr. Hayrettin Karaman , Prof.Dr. Ali Özek , Prof.Dr. İbrahim Kafi Dönmez , Prof.Dr. Mustafa Çağrıcı , Prof.Dr. Sadrettin Gümüş , Doç.Dr. Ali Turgut bulunmaktadır.Allah hepsinden razı olsun.

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kur'an-ı Kerim sayfasını ziyaret etmenizi öneririm.

Bir müslümanın ilk dini bilgi kaynağı Kuranı Kerim olmalıdır.Kuranı Kerim'den sonra ise günümüzde önerebileceğim kaynak ise T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden ücretsiz indirebileceğiniz iki cilt ve 1200'den fazla sayfadan oluşan İlmihal'dir.
İlmihal'in önsözünde Prof. Dr. Hayreddin Karaman , Prof. Dr. Ali Bardakoğlu ve Prof. Dr. H. Yunus Apaydın isimleri bulunmaktadır.